Wakacje kredytowe nie takie fajne? Agencja Fitch obniża ratingi!

To miał być oddech dla wszystkich kredytobiorców w trudnych ekonomicznie czasach. Jednak zdaje się, że ma to negatywne konsekwencje. Agencja ratingową Fitch Ratings obniżyła ratingi w kilku bankach. A to oznacza, że mocno spada zdolność kredytowa!

Przykry efekt wakacji kredytowych

Długo oraz krótko terminowa ratingi w Banku Milenium zostały obniżone. Natomiast kredytobiorcy w mBanku oraz BNP muszą jeszcze czekać na decyzję. Zostały one umieszczone na liście obserwacyjnej. Teoretycznie więc tracą tylko banki. W perspektywie, może się to odbić negatywnie na klientach.

Ważne komunikaty

Pierwszy o zmianie ratingu publicznie powiedział Bank Millenium. Na swojej oficjalnej stronie i w social media zamieścił krótką informację, że długoterminowy rating został obniżony do poziomu BB z BBB. mBank również nie milczał w tej sprawie. Między innymi przez wakacje kredytowe właśnie, został umieszczony na liście obserwacyjnej agencji, jednak ze wskazaniem negatywnym.

Jak wakacje kredytowe wpływają na kredytobiorców?

W Internecie można już przeczytać pierwsze wpisy o tym, że osoby korzystające z wakacji kredytowych będą miały problem, aby w przyszłości dostać kredyt. I chociaż Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stanowczo zaprzecza, aby mogło dojść do takiej sytuacji to kredytobiorcy i tak się boją. Cóż z tego, że wakacje kredytowe dadzą oddech na pewien krótki czas, jak w przyszłości będą z tego same problemy?