Te pytania zadaj na rozmowie kwalifikacyjnej. Również tej on-line!

W internecie sporo jest artykułów dotyczących pytań, jakie możesz usłyszeć na rozmowie kwalifikacyjnej on-line od rekrutera. Poczytaj jednak o tym, o co ty powinieneś zapytać jego. Odpowiedzi na to dadzą ci jasny obraz pracy, jaką będziesz wykonywać.

Rozmowa kwalifikacyjna on-line

Od kiedy świat przeszedł z trybu spotkań do home office, minęły już ponad dwa lata. Pracujemy zdalnie, komunikując się z osobami z drugiego końca kraju a nawet świata. W trybie zdalnym przeprowadzane są również rozmowy kwalifikacyjne, które teoretycznie niczym nie różnią się od tych osobistych. W rozmowie przez ekran monitora z pewnością ciężej wyrobić sobie pierwsze trafne wrażenie. Dlatego warto zadać kilka pytań. Co więcej, rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie na którym pytania zadaje nie tylko rekruter, ale i potencjalny pracownik. I warto o tym pamiętać.

5 ważnych pytań

Przede wszystkim zapytaj o procedury związane z wdrożeniem nowego pracownika. Dowiesz się dzięki temu o tym jak wygląda rozkładanie zadań dla poszczególnych osób z zespołu. Do tego wyczujesz atmosferę jaka temu towarzyszy. Kolejne pytanie to o najbliższych współpracowników. Między słowami będziesz widzieć, czy czeka cię spokojna samotna praca czy też ciągłe spotkania z potencjalnymi współpracownikami.

Kolejny aspekt to misja firmy, ale zawarta w jednym zdaniu, jednak upewnij się, że taka informacja nie jest przypadkiem napisana na stronie internetowej firmy. Zapytaj również wprost, jakie pracodawca ma oczekiwania wobec twojej pracy w przedsiębiorstwie. Dzięki temu będziesz wiedział jasno, czego od ciebie będzie się wymagało.

Jeżeli dodatkowo zapytasz o 3 podstawowe rzeczy, jakie musisz osiągnąć w ciągu najbliższego półrocza, zorientujesz się, czy pracodawca ma na ciebie realny plan. Może się okazać, że zatrudnia cię bez perspektywy dalszego rozwoju. Tylko czy taka sytuacja cię satysfakcjonuje?