Niestabilny jak rynek krypto walut. Czy warto tam inwestować?

Odkąd sytuacja finansowa w naszym kraju jest coraz bardziej niepewna, większość z nas zastanawia się nad ulokowaniem oszczędności w bezpiecznym miejscu. Podczas rozmów ze znajomymi, ale i czytając różne artykuły, możemy wychwycić, że kryptowanuty to dobry pomysł. Czy jednak tak jest naprawdę?

Nic za darmo

Czasy, gdy kryptowanuty były mało znaną częścią świata inwestycyjnego, już dawno odeszły do lamusa. Obecnie, to jeden z najszybciej rozwijających się rynków, który może przynieść spore dochody. Jednak wchodzenie na rynek „w ciemno” może skutkować tylko jednym – sporymi stratami. Dlatego pierwsza zasada brzmi: nie wrzucaj tam pieniędzy na ślepo, bo jeżeli liczysz na cuda, to w świecie krypto walut raczej ich nie znajdziesz.

Nie wchodź w to, jeżeli jesteś laikiem

Rynek krypto walut rządzi się swoimi prawami. Obserwacja trendów na rynku i tego, jak układa się konkretna formacja w określonym czasie to tylko jeden z wymogów świadomego inwestowania. Nikt nie ukrywa, że kryptowanuty to inwestycja wysokiego ryzyka. Jeżeli przeznaczasz tam swoje oszczędności, musisz liczyć się z tym, że szybko je stracisz.

Dlatego nim zainwestujesz tam spore pieniądze, zrób dokładne rozeznanie w rynku. Poza tym, jak w przypadku każdych takich działań, nie licz na cud. Szczęście mają nieliczni, a cała reszta, która zarobiła już na krypto walutach, zrobiła to w pełni świadomie. Często polegając na analizie technicznej. I to od niej zacznij.