Nie wiesz jak rozliczyć PIT? Twój e-PIT zrobi to za Ciebie!

Możesz głowić się nad instrukcjami, dotyczącymi sposobu rozliczania podatku dochodowego, przygotowanymi przez Urząd Skarbowy. Możesz próbować wypełniać druki samodzielnie lub pozwolić, by prosty, intuicyjny program zrobił to za Ciebie. Jak to zrobić? Czy faktycznie go potrzebujesz?

Czym jest Twój e-PIT

Twój e-PIT to portal przygotowany przez Ministerstwo Finansów, dostępny na stronie podatki.gov.pl, do którego dostęp otrzymasz poprzez zalogowanie się przez profil zaufany. Na tym portalu znajdziesz przygotowane przez Ministerstwo Finansów rozliczenie roczne z podatku PIT, które możesz sprawdzić, pobrać i zatwierdzić i o ile nie prowadzisz działalności gospodarczej i nie korzystasz z ulg ,jest to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga od Ciebie żmudnego przeliczania wszystkich wartości, takich jak przychód, koszty uzyskania przychodu, zaliczki na podatek czy zaliczki na ubezpieczenia społeczne. Wystarczy kilka kliknięć, by rozliczenie powędrowało do instytucji skarbowej. Jednak jeśli chcesz skorzystać z ulg i odliczeń, swoje dochody osiągałeś z kilku źródeł lub po prostu chcesz sprawdzić, czy rozliczenie faktycznie jest poprawne, możesz skorzystać z prostego programu, który wykona wszystkie obliczenia za Ciebie. Jak to zrobić? Jak rozliczyć PIT w inny sposób?

Rozliczenie zeznania podatkowego poprzez e-pity.pl

Program e-pity® to najłatwiejszy sposób na dokonanie rozliczenia podatku PIT. Możesz pobrać i używać go za darmo. Za jego pośrednictwem:

  • rozliczysz swój PIT 37 online, podobnie jak PIT-36, PIT-36L i PIT-28;
  • wprowadzisz ulgi;
  • dokonasz odliczeń;
  • wyślesz PIT online do właściwego Urzędu Skarbowego;
  • zapiszesz, pobierzesz, wydrukujesz deklarację;
  • skorygujesz deklaracje za lata poprzednie.

Program e-pity® to doskonałe narzędzie, które pozwoli Ci uniknąć błędów w samodzielnych rozliczeniach, sprawdzić poprawność rozliczenia dokonanego przez Ministerstwo Finansów, dostępne na portalu Twój e-Pit, dokonać odliczeń, korekt i wysłać deklarację za pośrednictwem Internetu, bez konieczności odwiedzania Urzędu Skarbowego.

Dlaczego warto skontrolować rozliczenie przygotowane przez Urząd Skarbowy

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój PIT został poprawnie rozliczony, to warto sprawdzić go, wprowadzając potrzebne dane do programu e-pity®. Złożenie zeznania zawsze wiąże się bowiem z ryzykiem i niezależnie od sposobu złożenia, to Ty jesteś odpowiedzialny za poprawność wszystkich zadeklarowanych informacji. Jednak sama kontrola to nie wszystko. Zeznanie podatkowe przygotowane w portalu Twój e-PIT nie uwzględnia ulg podatkowych, z jakich chcesz skorzystać, nie zawiera też odliczeń, z których chcesz skorzystać. W tych sytuacjach dobrze jest skorzystać z pomocy biura rachunkowego lub właśnie programu e-pity®, z którym przygotujesz kompletne zeznanie podatkowe.

Wyślij PIT online do Urzędu Skarbowego

Na portalu podatkowym Twój e-PIT możesz zatwierdzić swój PIT i wysłać go od razu do Urzędu Skarbowego. Jednak co w sytuacji, gdy chcesz dokonać rozliczenia w programie e-pity? Dokładnie tak samo! Sposób korzystania z tego programu jest naprawdę łatwy. Wybierasz typ deklaracji, który Cię interesuje i wpisujesz kolejno wszystkie dane. System „prowadzi Cię za rękę” i podpowiada co wpisać w kolejnych rubrykach. Dzięki temu masz pewność, że znajdą się w nim wszystkie potrzebne informacje dotyczące Twoich przychodów, także wtedy, gdy rozliczasz się ze współmałżonkiem. Ponadto w prosty sposób przekażesz swój 1% podatku na rzecz wybranej instytucji i wyślesz PIT za pośrednictwem kilku kliknięć.