Lokata z funduszem. Czy da się na niej zarobić?

Przypuśćmy, że masz określoną kwotę pieniężną, którą trzymasz w banku. Wszyscy wiemy, że oprocentowanie na normalnej lokacie jest praktycznie zerowe i często dopłacasz do interesu. A co jeżeli wybierzesz lokatę z funduszem? Tu kilka procent jest przeznaczanych na inwestycje. I możesz na tym całkiem fajnie wyjść.

Nie do końca bezpiecznie

Nasze pieniądze w dzisiejszych czasach tracą na wartości czy nam się to podoba, czy też nie. Dlatego coraz więcej z nas myśli o różnego rodzaju inwestycjach. I już na wstępie trzeba dodać, że żadna z nich nie przyniesie absolutnie bezpiecznego zysku. Każda jest obarczona swego rodzaju ryzykiem. I to od ciebie zależy, ile jesteś w stanie poświęcić.

Kiedy jedni mówią o kryptowalutach, inni wracają do sprawdzonej formy inwestowania, jaką jest lokata inwestycyjna. I chociaż brzmi to całkiem stabilnie, nie jest to inwestycja pozbawiona ryzyka. Warto wiedzieć już o tym na początku.

Jak wygląda procedura?

Pierwszy krok to otworzenie lokaty i wpłacenie określonej sumy pieniędzy. Kolejny, to wejście do portfela inwestycyjnego i ustalenie, jaka część środków zostaje przeznaczona na inwestycje. Jak w każdym działaniu tego typu, trzeba mieć świadomość, że pieniądze te mogą się nigdy nie zwrócić. Dlatego nigdy nie inwestuj czegoś, czego nie możesz stracić.

Oferta większości banków wygląda podobnie, gdzie wyróżnia się dwie opcje. Relacja na poziomie 30/70 i 50/50, gdzie pierwsza wartość to procentowy udział wkładu w funduszu przeznaczonego do inwestycji. Druga wartość, to również wyrażona procentowo, suma kwot pozostałych na koncie bankowym.

Czy warto?

Każda inwestycja jest obarczona ryzykiem. Nawet mając portfel inwestycyjny założony w banku, musimy liczyć się z ewentualnymi stratami. To od nas zależy, jaka suma naszych oszczędności na lokacie, będzie przeznaczona na inwestycje. Róbmy to mądrze.