3 rzeczy o których musisz pamiętać wchodząc w rynek kryptowalut

W czasach gdy pieniądz papierowy jest zwyczajnie walutą niepewną, wielu z nas myśli o inwestowaniu w kryptowanuty. Nim jednak wejdziesz na rynek lub też powierzysz swoje oszczędności pośrednikom, poczytaj o 3 rzeczach, które pomogą ci podjąć decyzje.

Pożegnaj się z pieniędzmi

Powiedzmy sobie szczerze – jeżeli inwestujesz swoje oszczędności w kryptowanuty, robisz to na własną odpowiedzialność. Nikt na rynku nie da ci stu procentowej gwarancji, że jeszcze zobaczysz swoje fundusze. Raczej będą jasno wskazywać, jak niepewne są to z finansowego punktu widzenia transakcje, niż obiecywać złote góry.

Na bitcoinie i innych krypto walutach można bardzo szybko zarobić, ale jeszcze szybciej stracić. Pod żadnym pozorem więc nie licz, że w krótkim czasie zarobisz sporo. Zwłaszcza obecnie, gdy na rynku trwa bessa.

Nie wskakuj do pędzącego pociągu

Jeżeli już masz pieniądze na giełdzie, zapewne obserwujesz słupki na największych giełdach, by mieć pewność, że trzymasz rękę na pulsie. Widząc szalone wzrosty, nie wchodź w nie kiedy już trwają, bo możesz więcej stracić niż zyskać. Zasada nie wchodzenia do pędzącego pociągu ma przełożenie na krypto walutową rzeczywistość w stu procentach.

Zanim zainwestujesz naucz się jak to działa!

Nawet jeżeli zlecasz komuś działanie w twoim imieniu na rynku kryptowalut, poznaj chociaż podstawy działania tego mechanizmu. Ułatwi ci to odczytywanie wciąż zmieniających się trenów i będziesz mieć większe poczucie co do panowania nad swoimi własnymi finansami.