Jakie prezenty nie stracą na wartości? Nietypowe propozycje prezentowe na ostatnią chwilę!

Święta już za kilka dni i zapewne większość z nas ma już prezenty Gwiazdkowe nie tylko kupione, ale i zapakowane. Jednak, gdy wciąż nie masz pomysłu na prezent dla najbliższej osoby, postaw na rzeczy, które tak szybko nie stracą na wartości. O co konkretnie chodzi?

Elektronika z wyższej półki

Rzeczą, która z pewnością tak szybko nie traci na wartości, jest elektronika z wyższej półki cenowej. O ile jej tańsze odpowiedniki będą zastąpione szybko nowymi, o tyle droższa elektronika posłuży długie lata. Mowa tu nie tylko o telefonach komórkowych czy smartwatchach, ale też o słuchawkach czy głośnikach. Dając w prezencie takie właśnie podarki, z pewnością nie tylko wywołasz uśmiech na twarzy, ale i sprawisz, że coś będzie używane z prawdziwą przyjemnością.

Złoto i biżuteria

W czasach gdy nasze oszczędności topnieją razem z inflacją i wzrostem cen, a inwestycja w bitcoina nie do końca się opłaca, pozostaje jeszcze rynek metali szlachetnych. W tym całym zawirowaniu, tylko jedno trzyma się całkiem nieźle i jest to właśnie złoto. W sklepach jubilerskich możesz kupić sztabkę, lub jej cześć, złota, która będzie świetnie wyglądała jako prezent i jednocześnie szybko nie straci na wartości. To jednocześnie bardzo dobra decyzja, jeżeli chcesz dać prezent który zaprocentuje w przyszłości.

Biżuteria to również świetny pomysł na prezent na ostatnią chwilę. Nie tylko kobiety kochają błyskotki. Z inwestorskiego punktu widzenia, kolczyki z diamentami czy pierścionek to doskonała inwestycja. W razie kłopotów zawsze można ją sprzedać i na tym nigdy nie stracisz. Dlatego, jeżeli nie wiesz, co kupić swojej drugiej połówce czy osobom z rodziny — biżuteria to strzał w dziesiątkę.

Torebka to dobra inwestycja

Kolejnym dobrem luksusowym, w które warto zainwestować, są torebki od topowych projektantów. To co dzisiaj kosztuje kilka tysięcy, wraz z upływem czasu, z pewnością podwoi albo i potroi swoją wartość. Torebki to takie dobra luksusowe, które z pewnością nie stracą na swojej pierwotnej wartości. Zła wiadomość jest jednak taka, że na te najbardziej oblegane czasami trzeba czekać i to całkiem długo. Dlatego nie zwlekaj z zamówieniem, jeżeli nadarzy się ku temu dobra okazja.

Egzemplarze kolekcjonerskie

Czy wiesz, ile kosztują najbardziej pożądane znaczki pocztowe? W filatelistyce potrafią dojść do zawrotnych cen. Te egzemplarze, które dzisiaj kosztują kilkaset złotych, za kilka czy kilkanaście lat mogą być warte i dziesięć razy tyle. Podobnie jest właściwie w każdej dziedzinie, więc celuj w egzemplarze kolekcjonerskie, a z pewnością takie wydatki zwrócą się i to z nawiązką.

Karty podarunkowe to dobry pomysł

Przez wielu vouchery podarunkowe do konkretnych sklepów są postrzegane za prezent nieprzemyślany i w złym guście. Jednak jeżeli się temu bliżej przyjrzeć, to właśnie karty podarunkowe dają najwięcej trafionych zakupów. Jeżeli nie wiesz, jaki gust ma dana osoba, albo też nie umiesz wstrzelić się w jej gusta, karta podarunkowa to najlepszy sposób na trafiony prezent. Osoba obdarowana może sama wybrać sobie prezent i dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. No i taki voucher wygląda lepiej niż wręczone pieniądze.

Karty podarunkowe można spersonalizować również na konkretne usługi. Przejazd off-roadem to nie jest coś, co kupuje się tak po prostu codziennie. Jednak podarowane jako prezent, mogą wzbudzić całkiem fajne emocje i wspomnienia. Być może twoja przyjaciółka marzy o dniu w SPA albo masażu? Koniecznie kup jej voucher prezentowy właśnie na taką usługę. Skorzysta z niej z prawdziwą przyjemnością!