Kilka aktualnych porad dotyczących handlu kryptowalutami

Inwestowanie części swoich oszczędności

Kryptowaluty są aktywem o dużej zmienności i tak jak mogą przynieść znaczne zyski, mogą również spowodować straty.

Wybierz dobrą giełdę

Chociaż regulacja tych platform jest nadal w toku, ważne jest, aby przejść do znanych platform i jeśli to możliwe krajowych lub unijnych, aby zapewnić większą ochronę konsumentów.

Miej kontrolę nad swoimi inwestycjami

Oprócz tych limitów inwestycyjnych, które powinny być bardzo rygorystyczne, niezależnie od tego, czy osiągniesz zysk czy stratę, ważne jest, abyś monitorował swoją inwestycję i podejmował decyzję o zakupie lub sprzedaży, gdy uznasz to za stosowne. Jeśli chcemy dokształcić się w tym temacie, to na portalu inwestum.pl znajdziemy sporo wartościowych informacji.

Unikaj „cudownych” platform

Wreszcie, jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących inwestowania w kryptowaluty jest unikanie cudownych platform, które twierdzą, że bez żadnych obaw, dzięki algorytmom, będziesz osiągać ogromne zyski. Istnieją również oszustwa piramidalne związane z inwestowaniem w kryptowaluty. Dlatego tak ważny jest wybór platformy.

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne?

Mamy do czynienia z inwestycją ryzykowną, ale podobnie jak inne, np. przy zakupie instrumentów pochodnych, jeśli chcemy osiągnąć zysk, musimy zawsze brać pod uwagę kluczowe aspekty: wybór platformy, ograniczenie inwestycji do pieniędzy, których nie potrzebujemy i zawsze mieć kontrolę nad tym gdzie, ile i w co inwestujemy.

Cele też mogą być różne, od osiągania krótkoterminowych zysków, po bycie częścią naszych inwestycji, które mają na celu oszczędzanie na emeryturę, zawsze jednak zakładając jej duże wahania. Dlatego nie powinniśmy oczekiwać nieskończonych zysków, ani nie powinniśmy oczekiwać, że będzie to pojazd, dzięki któremu staniemy się milionerami; kryptowaluty są inną formą inwestycji i ci, którzy zdecydują się w nie zainwestować, powinni wziąć pod uwagę te różnice.